Naše výrobky jsou vysoce kvalitní, využívají pouze ty nejlepší materiály. Vyžadují jen malou údržbu a zůstanou pevné a odolné.

 

Jak namontovat a udržovat vložky OFYR Storage Insert PRO

V tomto videu jsme vysvětlili, jak namontovat a udržovat vložky OFYR Storage Insert PRO ve vašem grilovacím ohništi OFYR.

S těmito krásně zpracovanými teakovými dřevěnými vložkami proměníte úložný prostor vašich spotřebičů v plnohodnotnou otevřenou nebo uzavřenou skříň, do které uložíte spoustu věcí. Vizuálně tato vložka také dodá vašemu nábytku další ozdobu.

Údržba dřevěných produktů OFYR

Dřevo je přírodní produkt, a proto je vždy náchylné ke změně barvy a určitému kroucení. Pro zachování kvality mohou být všechny dřevěné prvky našich výrobků ošetřeny olejem. Dřevěné výrobky skladujte vždy uvnitř na suchém místě s nízkou vlhkostí.

Údržba nástavce OFYR Grill

V tomto videu se dozvíte, jak udržovat nástavce OFYR Grill.

Údržba modelů OFYR PRO

Grilovací ohniště OFYR PRO jsou zajímavou volbou pro domácí i profesionální použití. Řada PRO nabízí kolečka a madlo pro snadný pohyb grilovacího ohniště. Pro zvýšenou stabilitu jsou podstavce řady PRO širší, zatímco průměr varné plotny je standardních 100 cm. To vám umožní vařit současně pro skupiny 10-16 osob.

Údržba modelů v černém provedení

Přestože je povrchový lak OFYRů řady Black velmi silný, je vždy možné, že dojde k poškrábání. Ke každému grilovacímu ohništi v černém provedení je proto zdarma dodávána opravná lahvička, kterou lze použít k opravě drobných poškození.

Údržba varné plotny

Varná plotna je vyrobena z černé oceli a bude korodovat, pokud se do ní nezapeče olej. Jakmile je olej řádně zapečen, dojde pouze k mírné korozi. Pokud se varná deska delší dobu nepoužívá, doporučujeme ji každých 15-30 dní ošetřit olejem. Protože ošetření studené varné desky kuchyňským olejem nefunguje příliš snadno, je účinnější použití rozprašovací láhve s potahem na pánve.

Údržba kortenové základny

Při vaření může stříkající olej vytvořit skvrny na podstavci. Z kortenových podstavců nelze tyto skvrny odstranit. Celou základnu z kortenové oceli však lze ošetřit olejem pomocí kuchyňské utěrky, takže skvrny nejsou vidět. Taková úprava způsobí, že celý základ bude tmavší.
Při dešti může z kortenového podstavce stékat lehce mastná voda, která může trvale zašpinit světlé kamenné nebo dřevěné povrchy.

Údržba kortenového kuželu ohniště

Aby se kužel neucpal, je třeba z něj po každém použití odstranit popel. Pokud je popel ponechán v kuželu příliš dlouhou dobu nebo pokud je OFYR ve velmi vlhké nebo slané oblasti, mohou se na vnitřní i vnější straně kuželů z kortenové oceli tvořit ocelové třísky. Tyto třísky lze snadno odstranit špachtlí.

Údržba poklic a poklopů

Povlak může změnit barvu vlivem počasí a slunečního záření. Nejlepším způsobem, jak se takovému zabarvení co nejvíce vyhnout, je čas od času ošetřit poklice a poklopy voskem. Dřevěné madlo by mělo být také ošetřen voskem, aby dřevo nevyschlo. Pokud kryt změnil barvu, můžete jej ošetřit leštidlem na sporák.

Voda se bude po dešti shromažďovat jak na poklicích Snuffer, tak na krytech Cover. Tato voda by měla být odstraněna, aby se předešlo/zpomalila možná koroze.

Žádná z poklic ani poklopů Snuffer 85, 100 & XL a Cover 85 a 100 by neměl být pokládán na svoji hranu zejména na tvrdém povrchu.

Údržba modelů OFYR Concrete

Betonový podstavec těchto dříve vyráběných modelů je ošetřen voskem, aby byl jeho povrch lesklý. Vlivem počasí a slunečního záření tento lesk časem zmizí. Betonové modely jsou proto dodávány se zásobou vosku, aby mohl být lesk obnoven.