Jednou z hlavních výhod grilovacího ohniště OFYR je, že se velmi snadno čistí. Naše produkty jsou o jednoduchosti a funkčnosti. Chcete-li zachovat kvalitu svých produktů, můžete postupovat podle následujících kroků.

 

Uhašení ohně

Nejlepší způsob je nechat oheň vyhasnout. Z bezpečnostních důvodů mohou být plameny zakryty poklopem OFYR Snuffer. Oheň však může po použití OFYR Snufferu vyhasnout jen velmi pomalu, protože ohěň bude stále mít nějaký přívod vzduchu. Při zakrytí ohně pomocí OFYR Snuffer na delší dobu se uvnitř ohniště může vytvořit velké množství kouře. Při následném sejmutí poklopu OFYR Snuffer mohou náhle vzniknout velké plameny v důsledku náhlého přívodu vzduchu. Žhavý popel a dřevěné uhlí, které zbyly ze spáleného palivového dřeva, mohou být zakryty Snufferem, aby se zabránilo jejich vyfouknutí.

Vždycky odstraňte popel

V ohništi nikdy nenechávejte mokrý popel a listí.

Čištění varné plotny

Varnou desku lze nejlépe vyčistit, když je ještě horká. Po dokončení vaření je důležité pomocí špachtle seškrábnout všechny zbývající kousky jídla. Pokapejte olejem a znovu seškrábejte. Odolné skvrny lze odstranit pomocí kostek ledu nebo perlivé vody. Zbytky jídla se snadno seškrábnou. Naneste poslední vrstvu oleje, abyste povrch a strany varné plotny ochránili před korozí.

Údržba pracovních bloků

Keramické bloky mohou zůstat celoročně venku, dřevěné bloky by měly být skladovány uvnitř v prostoru s nízkou vlhkostí.