Nejlepší dřevo k použití

Naším preferovaným dřevem je bukové dřevo, které se spálí na velké dřevěné uhlíky. Dobře funguje i jasanové dřevo.
Ideální rozměr polen je kolem 10 x 30 cm. Nedoporučujeme používat větší kusy dřeva. Ty mají tendenci se rychle vznítit, ale úplně neshoří kvůli nedostatku místa pro kyslík v ohništi. Doporučujeme používat velmi suché dřevo bez kůry s maximální vlhkostí 18-20%.
Na celovečerní vaření (4-5 hodin) budete potřebovat dřevo o objemu zhruba dvou tašek OFYR Wood Bag (každá o objemu o objemu cca 50 litrů), samozřejmě v závislosti na venkovní teplotě a povětrnostních podmínkách.

Vytvoření vašeho prvního ohně OFYR & Výběr správného dřeva

Kusy dřeva naskládejte po dvou, jako byste stavěli srub, kůrou směřující ven, abyste předešli tvorbě kouře. Tvorbě kouře při zapalování nebo přikládání nového dříví lze z větší části zabránit použitím naší píšťaly OFYR Buffadoo, která pomůže tomu, že se nové dřevo vznítí téměř okamžitě. Venkovní teplota je důležitým faktorem pro dobu potřebnou ke správnému zahřátí varné plotny. Tato doba se může pohybovat od 25-30 minut na jaře a v létě do 45-60 minut na podzim a v zimě.

Při prvním zapálení je důležité rozdělat menší oheň zhruba na 30 minut, aby se varná plotna správně usadila. Jakmile je varná deska opravdu dobře rozehřátá, pokapejte ji olivovým olejem a potřete ji kuchyňskou utěrkou. Olivový olej se smísí s továrním olejem, umístěným na plotně. Po ohřátí je možné tento tovární olej snadno odstranit pomocí ocelové špachtle. Po očištění plotny ji 2-3x pokapejte olivovým olejem a můžete začít vařit.